3DSync - wersja testowa

23
Sty

Tworzenie modeli 3D na podstawie rysunków 2D

Firmy działające dłuższy czas mają często archiwa pełne rysunków wykonanych w programach CAD 2D (najczęściej w AutoCAD). W przypadku zakupu Solid Edge rysunki te można wykorzystać do szybkiego utworzenia modeli 3D. Służy do tego specjalna funkcja “Utwórz 3D” przenosząca rysunki do przestrzeni oraz technologia modelowania synchronicznego.

W pierwszym etapie należy do Solid Edge wczytać rysunek 2D i wskazać na nim rzuty, które mają być przeniesione do przestrzeni. Rzuty te pojawiają się na prostopadłych płaszczyznach przestrzeni modelu.

Następnie, już w środowisku bryłowym, należy wykorzystać funkcje modelowania 3D, wskazując na jednym rzucie kolejne regiony i wyciągając je do odpowiedniej wysokości, korzystając z charakterystycznych punktów na drugim rzucie.

W trakcie tworzenia modelu Solid Edge automatycznie przyłącza wymiary z rysunku 2D do modelu bryłowego.

Wymiary przyłączone do bryły automatycznie stają się wymiarami sterującymi i można je bezpośrednio wykorzystać do wprowadzania zmian. Ponieważ wymiary są parametryczne, można je powiązać formułami matematycznymi.

Dzięki funkcji “Utwórz 3D” można w szybki sposób utworzyć model bryłowy elementu na podstawie istniejącego rysunku 2D.

Szczegółowo krok po kroku jak to zrobić można zobaczyć na zapisie video poniżej:

Dowiedz się więcej o procesie przechodzenia na projektowanie 3D Tutaj

Dowiedz się więcej o modelowaniu synchronicznym w Solid Edge podczas webinaru organizowanego 5 lutego o godz. 10:00  Plan webinaru oraz rejestracja

Zobacz inne planowane przez nas webinaria Tutaj 


Comments are closed.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj cykliczne informacje o naszych webinarach, konferencjach, wydarzeniach, warsztatach, konkursach itp.

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.