Xcelerator Share

Firma Siemens, dostosowując się do panujących trendów rynkowych, wprowadziła subskrypcyjny model sprzedaży oprogramowania, ze wsparciem technologii chmurowej. Siemens na bieżąco rozwija dodatkowe rozwiązania chmurowe wspomagające tworzenie tzw. cyfrowego bliźniaka planowanej konstrukcji. 

 Subskrypcja daje dużą elastyczność w dysponowaniu licencjami. W razie zmniejszenia zapotrzebowania na licencje, można w ją kolejnym okresie przedłużyć na mniejszą ilość stanowisk. Należy pamiętać, że w przypadku nieprzedłużenia subskrypcji licencja wygasa. Subskrypcja licencji staje się domyślną formą sprzedaży oprogramowania, ale nadal są dostępne licencje bezterminowe. 

Podstawowe informacje

Portfolio oprogramowania stanowi podstawę platformy biznesowej Siemens Xcelerator i obejmuje najbardziej wszechstronną na świecie technologię cyfrowych bliźniaków.  

Firmy różnej wielkości polegają na tych rozwiązaniach przy projektowaniu, konstruowaniu, wytwarzaniu i optymalizowaniu swoich produktów, od poziomu chipów po całe systemy, w wielu branżach. To portfolio obejmuje zintegrowane technologie, rozwiązania i usługi, począwszy od mechaniki, oprogramowania wbudowanego, współpracy, elektroniki, symulacji, produkcji, operacji, platformy do tworzenia aplikacji i IoT.  

Xcelerator Share to pierwszy chmurowy składnik subskrypcji Xcelerator as a Service (XaaS). Dzięki Xcelerator as a Service ułatwiamy transformację cyfrową jak nigdy dotąd. Rozszerzamy Xcelerator o możliwości zapewniane przez chmurę, jeszcze bardziej usprawniając współpracę i możliwości międzydomenowe, a nowe funkcje są dodawane z czasem. Rozszerzamy również naszą ofertę subskrypcji, włączając te usługi w chmurze w modelu SaaS, dzięki czemu Xcelerator jest bardziej dostępny, elastyczny i skalowalny w zależności od potrzeb biznesowych. Partnerzy firmy Siemens dysponują zaawansowanymi umiejętnościami i specjalistyczną wiedzą, aby pomagać w opracowywaniu, wdrażaniu i wspieraniu potrzebnych rozwiązań oraz dostarczaniu wymaganych wyników. Unikalne dla XaaS jest to, że oferuje nie tylko dostęp do portfolio Xcelerator, ale także do szerszej społeczności – z nowymi możliwościami współpracy w ramach zespołu, organizacji i łańcucha dostaw.  

Obejmie środowiska edukacyjne i szybko rozwijający się rynek aplikacji, komponentów oprogramowania i wiedzy branżowej. Naturalne społeczności, takie jak zespoły, organizacje i łańcuchy dostaw, potrzebują dziś narzędzi opartych na chmurze bardziej niż kiedykolwiek. Xcelerator jako usługa umożliwi dostęp do nowych społeczności, takich jak rynki aplikacji, produktów, komponentów i wiedzy specjalistycznej. Te cyfrowe połączenia między użytkownikami są coraz ważniejsze w firmach, które są coraz bardziej rozproszone, a ich użytkownicy coraz bardziej oddaleni. Technologie oparte na chmurze ze scentralizowanymi danymi i kontrolowanym dostępem zapewniają odpowiedni i bezpieczny dostęp na całym świecie tym użytkownikom, z których niektórzy mogą być pracownikami kontraktowymi, bez narażania własności intelektualnej firmy. Ta społeczność oferuje również szkolenia i naukę w trakcie ciągłego korzystania z oprogramowania: pomoże to obecnym użytkownikom zwiększyć produktywność i innowacyjność istniejących zespołów, a także pomoże nowym użytkownikom szybciej osiągnąć szybkość i produktywność.

Xcelerator Share
ma bogaty zestaw funkcji współpracy:

Bezpieczne przechowywanie w chmurze Rzeczywitość rozszerzona (AR)
Synchronizacja plików pulpitu Wiadomości i powiadomienia
Udostępnianie projektów na podstawie uprawnień Natychmiastowy dostęp z dowolnego urządzenia
Zarządzanie zadaniami Ochrona przed nadpisywaniem przez wielu użytkowników (wybrane produkty)
Widok i znaczniki skoncentrowane na inżynierii Połączenie z Teamcenter

Zakres subskrypcji

Subskrypcja obejmuje dostęp do platformy Siemens Xcelerator Share, zawierający:

  • miejsce w chmurze na przechowywanie danych – 500 GB dla wszystkich subskrypcji 
  • miejsce w chmurze – dodatkowe 5 GB do każdej zakupionej licencji 
  • licencję dostępu dla 5 autoryzowanych użytkowników do każdej zakupionej licencji 
  • dostęp do szkolenia na żądanie „Getting Started with Xcelerator Academy” w portalu 
  • Xcelerator Academy – dla każdego autoryzowanego użytkownika. 

Akademia Xcelerator oferuje wydarzenia edukacyjne za pośrednictwem rozwiązań takich jak szkolenia wirtualne i prowadzone przez instruktora lub szkolenia na żądanie, a także wspieranie wydajności klienta przez cały czas korzystania z oprogramowania dzięki naszym członkostwom edukacyjnym. Dzięki certyfikatom możesz ocenić wiedzę, umiejętności i doświadczenie, aby osiągnięcia były przejrzyste. Ponadto programy edukacyjne mogą pomóc Ci w określeniu potrzeb szkoleniowych, ocenie grup docelowych i opracowaniu odpowiedniego zestawu rozwiązań, które pozwolą Ci dotrzeć do wykształconego tłumu i wspierać wydajność w razie potrzeby. Zobaczmy, jak Xcelerator jako usługa pomoże Ci odnieść sukces. 

Telefon

58 782 02 80

Dział techniczny

58 772 74 64

E-mail

biuro@cador.pl