Wprowadź innowacje do procesu produkcji!
Simcenter STAR-CCM+

Przewiduj, modeluj i analizuj problemy obejmujące między innymi przepływ płynów, przenoszenie ciepła, naprężenia, przepływ cząstek stałych, elektromagnetyzm…

 

Star CCM+ to innowacyjna symulacja multifizyczna oparta na oprogramowaniu CFD, która umożliwia modelowanie i analizę szeregu problemów inżynieryjnych obejmujących przepływ płynów, przenoszenie ciepła, naprężenia, przepływ cząstek stałych, elektromagnetyzm i zjawisk pokrewnych!

Rozwiązywanie złożonych problemów z różnych dziedzin przemysłu wymaga narzędzi symulacyjnych, obejmujących szeroki zakres zjawisk fizycznych. Nie wszystkie problemy w świecie rzeczywistym dzielą się na:

  • wygodne
  • odizolowane kategorie

takie jak aerodynamika, hydrodynamika, przenikanie ciepła czy mechanika ciała stałego. Nieuwzględnienie ważnych fizycznych interakcji prowadzi do niepewności, na którą zwykle stosuje się przeprojektowanie.

STAR-CCM+ to znacznie więcej niż tylko kod obliczeń dynamiki płynów (CFD), to narzędzie symulacyjne, które zapewnia wszechstronny zestaw modeli fizycznych dowolnego zagadnienia przemysłowego. 

STAR-CCM + zapewnia:

– Szeroki zakres zatwierdzonych modeli do symulacji dyscyplin takich jak CFD, obliczeniowej mechaniki ciała stałego (CSM), elektromagnetyki, wymiany ciepła, przepływu wielofazowego, dynamiki cząstek, przepływu reagującego, elektrochemii, aeroakustyki i reologii

– Symulacja sztywnych i elastycznych ruchów ciała za pomocą wielu technik, w tym morfingu siatki, przestawnej siatki i ruchomej o sześciu stopniach swobody (6DOF)

– Możliwość łączenia i uwzględniania interakcji między różnymi modelami fizycznymi i ruchowymi w ramach jednej symulacji w celu objęcia pełnego zakresu działania

Chcesz dowiedzieć się więcej? Masz pytania? 

A może chcesz

✔️być na bieżąco z produktami Siemens?   ✔️Otrzymywać rabaty na oferty PREMIUM  ✔️najświeższe informację z branży

Wypełnij formularz 

Telefon

58 782 02 80

Dział techniczny

58 772 74 64

E-mail

biuro@cador.pl