3DSync - wersja testowa

16
Wrz

Femap: Wprowadzenie do analizy dynamicznej

Przykład ten pokazuje jak w prosty i szybki sposób wykonać prostą analizę dynamiczną. Przedmiotem analizy jest zbadanie zachowania elementu bryłowego (podstawy) współpracującego z drugim elementem zasymulowanym jako masa skupiona i połączonych ze sobą elementami sprężysto-tłumiącymi. Analizę przeprowadzono przy obciążeniu przyspieszeniem o zmiennej wartości w czasie.

Analiza dynamiczna impulsu krok po kroku:

  1. Gotowy model bryłowy “stolika” zamieniamy na typ powierzchniowy (funkcja midsurface).  Nadajemy właściwości fizyczne modelowi takie jak materiał i jego grubość.  Siatkujemy model.
  2. Tworzymy 2 przeciwległe punkty do “stolika” w przestrzeni na podstawie których tworzymy węzły.
  3. Tworzymy element masy skupionej (funkcja Mass) i przypisujemy go do górnego węzła.
  4. Łączymy węzeł z nadana charakterystyką masy skupionej do rogów “stolika” za pomocą elementów sprężysto-tłumiących (Spring/damper).
  5. Nogi stolika łączymy z dolnym węzłem za pomocą elementów Rigid (RBE2), który mocujemy odbierając wszystkie stopnie swobody (Fixed).
  6. Przykładamy wymuszenie (Loads) jako przyspieszenie o charakterystyce sinusoidy
  7. Tworzymy analizę dynamiczną (Transient Dynamic/Time History), ustawiamy krok próbkowania i ilość kroków. Wykonujemy analizę.


Comments are closed.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj cykliczne informacje o naszych webinarach, konferencjach, wydarzeniach, warsztatach, konkursach itp.

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.