Solid Edge ST6

Konsultacje techniczne:
tel.: +48 58 782 02 80, e-mail: support@cador.pl

Solid Edge ST6

Solid Edge ST6 – program CAD do projektowania 3D z Technologią Synchroniczną

Firma Siemens wprowadziła do sprzedaży nową wersję programu do komputerowego wspomagania projektowania – Solid Edge ST6. W nowej wersji programu uwzględniono ponad 1000 propozycji zmian zgłoszonych przez użytkowników. Poniżej przedstawiamy informacje o wybranych nowościach.

 

Technologia Synchroniczna

Firma Siemens rozbudowała funkcjonalność technologii modelowania bezpośredniego, która wyróżnia ją wśród innych systemów CAD 3D. Nowe funkcje manipulowania regułami ułatwiają bezpośrednią edycję modeli 3D utworzonych w Solid Edge oraz importowanych z innych systemów CAD 3D.

 

Moduł Part

Znacznie rozbudowano funkcje modelowania powierzchniowego. Wprowadzono obsługę powierzchni klasy C2 (G2), co podnosi możliwości modelowania powierzchni stylizowanych do poziomu umożliwiającego wykorzystanie Solid Edge przez działy wzornictwa przemysłowego. Funkcje te obejmują m. in. sklejanie powierzchni z różnymi opcjami zachowania ciągłości i styczności na ich styku, zastępowanie powierzchni składającej się z wielu powierzchni cząstkowych jedną gładką powierzchnią i wiele innych. Rozbudowano także narzędzia do wizualizacji i kontroli krzywizny powierzchni.

Rozbudowano możliwości rozpoznawania szyków (powieleń) w importowanych do Solid Edge modelach z innych systemów CAD.

 

Moduł Sheet Metal

Pojawiła się możliwość modelowania wgłębień liniowych przecinających zagięcia elementu, tworzenia przetłoczeń za pomocą odciśnięcia kształtu narzędzia, tworzenia zagięć na zakrzywionych krawędziach, rozbudowano także funkcję generowania rozwinięć elementów blaszanych.

 

Moduł Assembly

Rozbudowano możliwości bezpośredniej edycji części z poziomu złożenia, bez potrzeby otwierania pliku elementu. Usprawniono funkcje tworzenia złożeń uproszczonych.

 

Moduł Draft

Zwiększono wydajność wyświetlania rysunków 2D. Rozbudowano funkcję tworzenia przekrojów. Usprawniono funkcje wyrównywania odnośników części numerowanych oraz linii wymiarowych. Pojawiła się także funkcja generowania tabelek z bloków rysunkowych.

 

Elementy ramowe

Znacznie ułatwiono rysowanie ram. Jako osie elementów ramowych można wskazywać krawędzie elementów lub całe bryły. Tak utworzone ramy poddają się edycji bezpośredniej (synchronicznej).

 

Moduł Simulation

Wprowadzono funkcję optymalizacji modelu na podstawie zadanych przez użytkownika kryteriów, co pozwala uzyskać oszczędności na kosztach materiałowych. Rozbudowano także możliwości prezentacji wyników obliczeń.

 

Import modeli SolidWorks

Do istniejących we wcześniejszych wersjach Solid Edge narzędzi do masowego importu plików z programów Inventor i Pro/Engineer dodano narzędzia masowego importu plików 3D i 2D SolidWorks. Podczas importu zachowywane są relacje elementów w złożeniu, definicje otworów i wiele innych danych projektowych.

 

Mobilne przeglądarki

 

Do już istniejącej bezpłatnej przeglądarki plików na urządzenia iPad dołączyła bezpłatna przeglądarka na urządzenia mobilne z systemem Android.

 


 

Cena Solid Edge ST6 jest zależna od dużej ilości czynników.

Aby poznać ceną oprogramowania Solid Edge ST6 skontaktuj się z naszym działem handlowym:

(58) 772-74-42 lub +48 509 271 709 lub email: biuro@cador.pl

 


 

 

Więcej informacji na temat nowości w Solid Edge ST 6 można znaleźć w broszurze Nowości w pakiecie Solid Edge ST6:

Download (PDF, 686KB)

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj cykliczne informacje o naszych webinarach, konferencjach, wydarzeniach, warsztatach, konkursach itp.

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.