Solid Edge ST10

Konsultacje techniczne:
tel.: +48 58 782 02 80, e-mail: support@cador.pl

Premiera Solid Edge ST10 – Projektuj jeszcze lepiej dzięki nowym funkcjom i narzędziom.

 

Firma Siemens PLM Software wersją Solid Edge ST10 stawia przede wszystkim na wykorzystywanie nowoczesnej technologii na wczesnym etapie projektu. Mowa tu o modelowaniu konwergentnym, modelowaniu generatywnym, czy zastosowaniu inżynierii odwrotnej. Dodatkowo nowa wersja oferuje możliwość przeprowadzenia analizy płynów, ponowne użycie geometrii w dowolnej skali a także skorzystanie z rozbudowanych możliwości wbudowanego systemu do zarządzania danymi projektowymi.

Pobierz PDF

Pobierz podsumowanie nowości w Solid Edge ST10

 

Poniżej przedstawiamy niektóre z nowości Solid Edge ST10.

Inżynieria odwrotna

Zwiększono znacząco możliwość wykorzystania danych pochodzących ze skanera 3D. Solid Edge pozwala na oczyszczenie i naprawę zaimportowanej siatki modelu w formacie STL, a także na rozpoznawanie i uzyskiwanie elementów powierzchniowych, które można edytować standardowymi narzędziami Solid Edge.


 

Modelowanie generatywne

Narzędzie do optymalizacji topologii geometrii, dzięki któremu możliwe jest minimalizowanie masy elementu, a przy tym i straty materiału zachowując założone cele jeszcze na etapie projektu przynosząc zysk na czasie i zaoszczędzonym materiale. Dalej powstały model można modyfikować narzędziami Solid Edge ST10 również z wykorzystaniem technologii modelowania konwergentnego lub po prostu rozpocząć produkcję.


Modelowanie konwergentne

Jest to metoda modelowania pozwalająca na użycie tradycyjnych operacji B-rep bezpośrednio na modelach siatkowych uzyskanych np. ze skanera 3D oraz na dalszą obróbkę elementów po zastosowaniu modelowania generatywnego. Teraz wytwarzanie produktu jest jeszcze szybsze dzięki możliwości tworzenia modeli hybrydowych zawierających obiekty B-rep i dane STL ze skanerów 3D.

Modelowanie synchroniczne

Ponad to znalazło się kilka ciekawych funkcjonalności, które przyspieszą modelowanie pojedynczych elementów ale i całych złożeń.
Klonowanie komponentów pozwala na jeszcze lepsze i szybsze umieszczanie części a nawet i podzłożeń bazując na wybranych cechach jak np. średnica otworu.
Pojawiała się także bardzo istotna funkcjonalność potrzebna np. przy projektowaniu form, gdzie należy uwzględnić wartość skurczu. Teraz w Solid Edge można zmienić skalę modelu w górę lub w dół, proporcjonalnie, lub nie.
Dodatkowo Solid Edge jeszcze lepiej wspiera swobodnego rysowania na urządzeniach przenośnych. Solid Edge „w locie” przetwarza swobodnie naszkicowane elementy na rysunki Solid Edge wykorzystując Microsoft Inking technology.


Symulacja

Dodano zintegrowane narzędzie do analizy przepływów. Podobnie jak Solid Edge Simulation, środowisko Solid Edge Flow Analysis pozwala przeprowadzić analizę przepływu czynnika bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy z tego zakresu nie opuszczając środowiska Solid Edge.


Wytwarzanie

Pojęcie obróbki addytywnej w Solid Edge, to przede wszystkim wsparcie produkcji przy użyciu drukarek 3D. Teraz uprzednio utworzony model można zapisać w formacie *.3MF, który w odróżnieniu od pliku *.STL zawiera znacznie więcej informacji potrzebnych do uzyskania wydruku 3D dobrej jakości. Dodatkowo po wczytaniu modelu i nadaniu materiału będzie można wstępnie oszacować koszt wytworzenia elementu w dostępnych firmach oferujących tego typu usługi.Dokumentacja techniczna

Dodano zintegrowane narzędzie do publikacji interaktywnych, powiązanych z modelem dokumentacji technicznych. Jest to prosty sposób na szybkie tworzenie instrukcji, oraz katalogów dla zaprojektowanych detali.
Dostępne są dwa moduły:
Solid Edge Illustrations – Szybkie tworzenie obrazów zaprojektowanych detali w oparciu o PDF3D
Solid Edge Documentation – Umożliwia utworzenie dokumentów montażowych, katalogów oraz instrukcji
Wszystko to jest w pełni interaktywne i połączone z plikiem źródłowym detalu podobnie jak rysunki Solid Edge, przez co zmiany dokonane na modelu można w prosty sposób zaktualizować w dokumentacji technicznej.


Zarządzanie danymi

Usprawniono wprowadzony w Solid Edge ST9 system DDM (Design Data Management).
Dodano powiązania pomiędzy rewizjami, dzięki którym dostępne są powiadomienia o nowszej wersji otwartego projektu. Ponad to wprowadzono możliwość otwarcia rysunku bezpośrednio z aktywnego modelu. Możliwe jest także przeszukiwanie tekstu na rysunkach.


Integracja z Teamcenter

Funkcjonalność rozszerzono o możliwość pracy offline i późniejszej synchronizacji dokonanych prac z bazą Teamcenter.
Narzędzie klasyfikacji zostało udostępnione w oknie Active Workspace dostępnym w interfejsie programu.


Portal Solid Edge

Nowa forma współpracy wewnątrz firmy. Wystarczy wgrać swoje projekty do chmury i już można je przeglądać za pomocą przeglądarki internetowej. Jest to też odpowiedni sposób by zaprezentować swoje projekty kontrahentom lub przedstawić utworzony detal klientom.

Opracował:
Daniel Strzelczyk
Inżynier systemów CAD/PLM
dstrzelczyk@cador.pl

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj cykliczne informacje o naszych webinarach, konferencjach, wydarzeniach, warsztatach, konkursach itp.

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.