Solid Edge Informacje

Konsultacje techniczne:
Andrzej Jakubek tel. 58 772 74 42, kom. +48 509 271 709, e-mail: ajakubek@cador.pl
Daniel Strzelczyk tel. 58 772 74 45, kom. +48 784 417 946, e-mail: dstrzelczyk@cador.pl

Solid Edge Informacje

Solid Edge firmy Siemens jest najnowocześniejszym i jednym z najlepszych na świecie programów CAD 3D (komputerowego wspomagania projektowania) w swojej klasie.

Kompresor firmy Ariel

Korzystając z gotowego modelu konstrukcji Solid Edge błyskawicznie generuje dokumentację rysunkową, karty katalogowe, zestawienia materiałowe. Tworzy też wizualizacje i animacje projektów, dzięki czemu można kontrahentowi zaprezentować produkt jeszcze przed wyprodukowaniem pierwszego egzemplarza. Program jest wykorzystywany do projektowania maszyn, urządzeń i narzędzi produkcyjnych, konstrukcji stalowych, pojazdów, jednostek pływających i latających, artykułów gospodarstwa domowego, mebli i innych wyrobów.

W Solid Edge zastosowano nowatorską technologię modelowania bezpośredniego – Synchronous Technology. Umożliwia ona parametryczne, oparte na cechach modelowanie brył, pozbawione historii tworzenia modelu. Dzięki tej technologii można bardzo efektywnie tworzyć nowe modele oraz w szybki i dowolny sposób je edytować. Wprowadzanie zmian do modelu jest do 100 razy szybsze niż w klasycznych systemach CAD.Technologia Synchronous umożliwia bezpośrednią edycję modeli bryłowych importowanych z innych systemów CAD, w których z oczywistych względów nie ma historii powstawania modelu. Wczytany model można od razu edytować, bez potrzeby rozpoznawania operacji, które doprowadziły do jego powstania. Solid Edge wczytuje bezpośrednio pliki części i złożeń z programów NX, I-deas, Catia, Pro/Engineer, SolidWorks, Inventor, rysunki AutoCAD oraz formaty pośrednie, np. Parasolid, IGES, ACIS i inne.Funkcja „Utwórz 3D” ułatwia modelowanie elementów 3D na podstawie istniejącej dokumentacji 2D (np. rysunków z programu AutoCAD). Wymiary z rysunków są przenoszone do modelu 3D i dzięki technologii Synchronous stają się automatycznie parametrycznymi wymiarami sterującymi bryłą. Jest to znakomite narzędzie dla firm posiadających dużą ilość starej dokumentacji, która może być w wykorzystana w nowych projektach.W Solid Edge można zastosować metodę projektowania od koncepcji do szczegółu. Przed przystąpieniem do modelowania poszczególnych elementów konstrukcji tworzy się wirtualną strukturę całego wyrobu, powiązaną ze szkicem koncepcyjnym wybranych elementów. Po podzieleniu zadań, konstruktorzy modelują kolejne elementy urządzenia i umieszczają je w widzianym przez wszystkich złożeniu. W ten sposób jest realizowana koncepcja pracy zespołowej (projektowania współbieżnego).W program jest wbudowany system zarządzania dokumentacją (PDM) Solid Edge Insight. Wszelkie informacje związane z dokumentacją można uzyskać z wnętrza Solid Edge lub przez przeglądarkę internetową, co skraca czas wdrożenia i szkoleń oraz obniża koszty. Inwestycja obejmuje tylko koszt projektu i wdrożenia systemu, bez dodatkowych kosztów licencyjnych. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest pełna zgodność wersji systemów CAD i PDM, ponieważ obie aktualizacje pojawiają się równocześnie. Do uruchomienia Solid Edge Insight jest niezbędny serwer z zainstalowanym systemem MS Windows Server oraz MS SQL Server.Zastosowanie systemu Solid Edge zapewnia szybki zwrot inwestycji, wynikający z krótkiego okresu wdrożenia (3-5 dniowe szkolenie) oraz znacznego przyspieszenia pracy. Początkowy nakład finansowy na system CAD 3D jest rekompensowany obniżką kosztów wykonania projektów oraz dodatkowych opracowań (technologia, wizualizacje itp.), dzięki różnorodnemu wykorzystaniu raz wykonanej pracy.Firma Siemens jest producentem wzajemnie powiązanych systemów CAD/CAM/CAE/PLM:

  • NX (dawniej Unigraphics) – najwyższej klasy zintegrowany system CAD/CAM/CAE
  • Solid Edge – profesjonalny, łatwy w obsłudze system CAD 3D
  • CAM Express – najwyższej klasy system CAM, wydzielony ze środowiska NX
  • Femap with NX Nastran – system analiz konstrukcji Metodą Elementów Skończonych
  • NX Nastran – solwer do obliczeń CAE (wbudowany w Solid Edge, NX i Femap)
  • Teamcenter – system zarządzania dokumentacją i czasem życia produktu (PLM)

Najważniejsze pliki pdf:

SOLID EDGE


 

Solid Edge – opis ogólny

Download (PDF, 1.98MB)

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj cykliczne informacje o naszych webinarach, konferencjach, wydarzeniach, warsztatach, konkursach itp.

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.