3DSync - wersja testowa

12
Lut

Projektuj lepiej! Seminaria CAD/CAM w Pile i Szczecinku

W dniach 19 oraz 20 marca odbyły się zorganizowane przez firmę firmę Cador Consulting sp. z o.o. seminaria prezentujące oprogramowanie wspomagającego pracę inżyniera – od projektu do przygotowania procesu produkcyjnego:

Projektuj szybciej w technologii Synchronous!

 

Podczas prezentacji zostały przedstawione programy:

Solid Edge – nowoczesne narzędzia projektowania dla inżyniera
CAM Express – projektowanie obróbki na obrabiarkach NC
Lantek – optymalizacja rozkrojów na arkuszach blachy
Teamcenter – zarządzanie dokumentacją techniczną
 

Solid Edge
Solid Edge to nowoczesny system komputerowego wspomagania projektowania (CAD), przeznaczony do tworzenia przestrzennych modeli wyrobów i urządzeń. Cechą wyróżniającą Solid Edge spośród innych systemów CAD 3D jest technologia Synchronous, do 100 razy skracająca czas przygotowania projektów. Program zawiera specjalizowane narzędzia do modelowania elementów z tworzyw sztucznych oraz giętych z blach, do modelowania form wtryskowych i elektrod, rurociągów, układów ramowych i wiązek kabli elektrycznych. Zestaw uzupełniają moduły obliczeniowe, moduł rysunkowy oraz moduł do wizualizacji projektu.

CAM Express
CAM Express jest to najwyższej klasy program CAM służący do projektowania kompletnych procesów technologicznych. Program generuje kody ścieżek obróbczych praktycznie na każdą obrabiarkę wyposażoną w sterowanie numeryczne. Obsługuje frezarki od 2,5 do 5 osi, tokarki (z przechwytem i napędzanymi narzędziami) oraz wycinarki drutowe.

Lantek
Lantek służy do programowania maszyn do cięcia blach. System optymalizuje rozkroje na arkuszach blachy, generuje kody sterujące do wszystkich typów wycinarek (laser, tlen, plazma, woda), wykrawarek mechanicznych, wycinarek 5-osiowych oraz maszyn do cięcia rur i profili. Program zarządza magazynem materiałów oraz oblicza czas i koszty obróbki.

Teamcenter
Teamcenter to modułowy system do zarządzanie czasem życia produktu, od koncepcji, przez proces projektowania, wytwarzania, serwis aż po utylizację. System Insight służy do zarządzania dokumentacją techniczną Solid Edge.


Comments are closed.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj cykliczne informacje o naszych webinarach, konferencjach, wydarzeniach, warsztatach, konkursach itp.

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.