NX Solid Modeling and Feature Modeling

NX Solid Modeling and Feature Modeling

 

Solid Modeling

Moduł umożliwia modelowanie hybrydowe, które pozwala na łączenie obiektów modelowanych parametrycznie z modelami geometrycznymi nie sparametryzowanymi. Ten nowoczesny moduł daje możliwość wykorzystywania zarówno klasycznie tworzonych brył, powierzchni i modeli prętowych jak i sparametryzowanych modeli w zintegrowanym środowisku. Moduł ten pozwala tworzyć modele prętowe, powierzchnie i bryły przez przesuwanie krzywych wzdłuż innych, dowolnych krzywych (kierownic) lub przez ich obrót wokół dowolnych osi. Pozwala poddawać te modele operacjom Boole’owskim. NX posiada bardzo efektywne narzędzia do edycji wymiarów pozwalające na szybką modyfikację modelu, unikalna technologia (Direct Modeling) pozwala na nadanie parametrów importowanej geometrii, bez względu na źródła jej pochodzenia. Moduł ten zawiera również szkicownik umożliwiający szybkie i wydajne, parametryczne projektowanie wstępne.

Feature Modeling

Moduł umożliwia szybkie tworzenie oraz edycje fragmentów projektowanego elementu przez wykorzystanie wstępnie zdefiniowanych form geometrycznych (tzw. Feature’ów) jako typowych cech konstrukcyjnych. Obejmuje zestaw brył elementarnych (walce, prostopadłościany, stożki i kule oraz możliwości tworzenia otworów, rowków, wgłębień, występów prostopadłościennych i walcowych jak również zaokrągleń i fazowania krawędzi). Daje on również możliwość drążenia brył i tworzenia obiektów o cienkich ścianach. Te typowe, konstrukcyjne formy geometryczne są sparametryzowane, co pozwala na edycję wymiarów samej formy geometrycznej jak również wymiarów określających jej położenie.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj cykliczne informacje o naszych webinarach, konferencjach, wydarzeniach, warsztatach, konkursach itp.

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.