Moduły NX

Konsultacje techniczne:
Grzegorz Kozłowski tel. 58 772 74 49, kom. +48 601 150 761

Moduły NX

Mold Wizard and Electrode Design

Moduł dedykowany do automatyzacji procesu projektowania form wtryskowych. Użytkownik bazując na modelach bryłowych i powierzchniowych krok po kroku prowadzony jest przez poszczególne zautomatyzowane etapy modelowania formy:

  • analiza technologiczności formowanego detalu (lokalizację ścian o określonych grubościach oraz kątach pochylenia
  • definiowanie kształtu oraz rozmieszczania przygotówek dla wkładek formujących
  • tworzenie linii i powierzchni podziału dla wkładek formujących
  • definiowanie korpusu formy, niezbędnych normaliów, wstawiania układów zasilających i chłodzących
  • tworzenie zestawień materiałowych BOM oraz dokumentacji technicznej

Moduł zawiera bibliotekę korpusów form wtryskowych jak również normaliów oferowanych przez czołowych producentów, zawiera on również narzędzia do wykrywania kolizji pomiędzy komponentami formy oraz tworzenia symulacji ruchu dla poszczególnych elementów.

Electrode Design to moduł, który pozwala na automatyczne rozpoznawanie i grupowanie powierzchni modelu przeznaczonego do obróbki elektroerozyjne, co znacznie przyśpiesza proces projektowania elektrod EDM. Moduł ten zawiera szereg specjalizowanych narzędzi do wydajnego modelowania części roboczych elektrod. Utworzony kształt elektrody jest asocjatywnie powiązany z elementem obrabianym, przez co wszelkie zmiany geometrii detalu zostają automatycznie uwzględniane w geometrii elektrody. Moduł posiada wbudowaną bibliotekę standardowych korpusów oraz oprawek.

Progressive Die Wizard

Moduł zawiera zaawansowane narzędzia wspomagające projektowanie tłoczników i wykrojników wielotaktowych, dzięki którym zwiększa się szybkość i elastyczność projektowania narzędzi. Zastosowanie moduł pozwala zmniejszyć koszty tworzonego takiego narzędzia.

Zaawansowane możliwości modułu pozwalają na:

  • szybkie stworzenie rozwinięcia detalu na podstawie geometrii produktu końcowego (niezależnie z jakiego systemu pochodzi model 3D) oraz zdefiniowanie operacji gięcia, przetłaczania i wycinania.
  • optymalizacje rozmieszczenia detali na taśmie, co prowadzi do minimalizacji strat materiałowych dzięki dostępnym narzędziom do analizy ich technologiczności oraz sił występujących podczas procesu
  • szybkie i wygodne zaprojektowanie kompletnego tłocznika dzięki wbudowanym bibliotekom standardowych korpusów i innych normaliów
  • automatyczne wykrywanie kolizji już na etapie projektowania narzędzi wykrojnika
  • symulację pracy kompletnego tłocznika

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj cykliczne informacje o naszych webinarach, konferencjach, wydarzeniach, warsztatach, konkursach itp.

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.