Moldex3D

Konsultacje handlowe:
tel. 58 782 02 80, e-mail: biuro@cador.pl

Moldex3D-LogoMoldex3D – system CAE przeznaczony do cyfrowej analizy procesu wtrysku tworzyw sztucznych, zarówno termoplastycznych jak i termoutwardzalnych. Program posiada możliwość integracji z najpopularniejszymi systemami CAD oraz eksport wyników analiz do zewnętrznych systemów CAE.

Zakres możliwości programu obejmuje dokładne symulacje procesów: wypełniania (również wielokomponentowego), docisku, chłodzenia (w tym kanałów konformalnych oraz wkładek wykonanych z różnych materiałów), a także symulację procesu deformacji wypraski.

Program Moldex3D pozwala na przeprowadzenie symulacji całej gamy procesów związanych z wtryskiwaniem polimerów dzięki zastosowaniu technologii 3D i najnowocześniejszych metod obliczeniowych. Pozwala na optymalizację zarówno geometrii detalu, jak i parametrów procesu wtrysku, co skraca czas wprowadzania produktu na rynek. Przewidywanie oraz zapobieganie potencjalnym problemom przetwórczym jest możliwe już w fazie projektowania wypraski.

Różnorodność modułów w programie Moldex 3D daje możliwość rozszerzenia możliwości obliczeniowych programu m.in. o analizę rozmieszczenia i orientacji włókien w wyprasce, szczegółową analizę efektywności układów chłodzących oraz gorącokanałowych układów doprowadzających tworzywo, analizę wtrysku z gazem lub wodą, analizę wtrysku z doprasowaniem, analizę procesu Compression Molding, analizę wtrysku proszków metalicznych i ceramicznych, analizę spieniania tworzywa w procesie MuCell, a także analizy dedykowane dla detali optycznych oraz układów scalonych.

Wydajność pracy w Moldex3D zwiększają intuicyjne rozwiązania oraz pełne wykorzystanie procesorów wielordzeniowych i możliwość tworzenia klastrów obliczeniowych.


 

 

Przegląd informacji w programie Moldex3D:

Download (PDF, 285KB)

 


 

Cena Moldex3D jest zależna od dużej ilości czynników.

Aby poznać aktualną cenę oprogramowania Moldex 3D skontaktuj się z naszym działem handlowym:

58 782 02 80 lub email: biuro@cador.pl

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj cykliczne informacje o naszych webinarach, konferencjach, wydarzeniach, warsztatach, konkursach itp.

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.