NX Mold Wizard and Electrode Design

Konsultacje techniczne:
tel.: +48 58 782 02 80, e-mail: support@cador.pl

NX Mold Wizard and Electrode Design

NX Mold Wizard to moduł dedykowany do automatyzacji procesu projektowania form wtryskowych. Użytkownik bazując na modelach bryłowych i powierzchniowych krok po kroku prowadzony jest przez poszczególne zautomatyzowane etapy modelowania formy:

  • analiza technologiczności formowanego detalu (lokalizację ścian o określonych grubościach oraz kątach pochylenia
  • definiowanie kształtu oraz rozmieszczania przygotówek dla wkładek formujących
  • tworzenie linii i powierzchni podziału dla wkładek formujących
  • definiowanie korpusu formy, niezbędnych normaliów, wstawiania układów zasilających i chłodzących
  • tworzenie zestawień materiałowych BOM oraz dokumentacji technicznej

 Moduł zawiera bibliotekę korpusów form wtryskowych jak również normaliów oferowanych przez czołowych producentów, zawiera on również narzędzia do wykrywania kolizji pomiędzy komponentami formy oraz tworzenia symulacji ruchu dla poszczególnych elementów.

NX Electrode Design to moduł, który pozwala na automatyczne rozpoznawanie i grupowanie powierzchni modelu przeznaczonego do obróbki elektroerozyjne, co znacznie przyśpiesza proces projektowania elektrod EDM. Moduł ten zawiera szereg specjalizowanych narzędzi do wydajnego modelowania części roboczych elektrod. Utworzony kształt elektrody jest asocjatywnie powiązany z elementem obrabianym, przez co wszelkie zmiany geometrii detalu zostają automatycznie uwzględniane w geometrii elektrody. Moduł posiada wbudowaną bibliotekę standardowych korpusów oraz oprawek.


 

NX Mold Design – formy wtryskowe

Download (PDF, 717KB)

 


 

 

NX Electrode Design – elektrody

Download (PDF, 219KB)

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj cykliczne informacje o naszych webinarach, konferencjach, wydarzeniach, warsztatach, konkursach itp.

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.