Lantek Cut

Konsultacje techniczne:
tel.: +48 58 782 02 80, e-mail: support@cador.pl

Lantek Expert Cut jest systemem CAD/CAM przeznaczonym do automatyzacji programowania maszyn do cięcia blach laserem, plazmą, tlenem i wodą.

Program charakteryzuje się nowoczesnym interfejsem użytkownika, dzięki czemu jest intuicyjny w obsłudze. Polecenia programu są logicznie pogrupowane, co znacznie ułatwia pracę. Program pracuje na profesjonalnej, bezpłatnej bazie danych Microsoft SQL Server Express.

Oprogramowanie Lantek Cut obsługuje wszystkie dostępne na rynku maszyny do cięcia blach. Za pomocą jednej licencji programu można sterować wszystkimi wycinarkami, na które wykupiono postprocesor. Konfigurator maszyn umożliwia ustawienie wszystkich parametrów cięcia charakteryzujących wybrane maszyny. Lantek obsługuje tabele technologiczne, uzależniając parametry cięcia od rodzaju materiału i grubości blachy.

Lantek obsługuje magazyn blach. Zapamiętuje wprowadzone arkusze blach, a w trakcie pracy zapamiętuje odpady użytkowe, co umożliwia ich automatyczne wykorzystanie w następnych rozkrojach. Podczas konfiguracji programu tworzy się także bazę gatunków materiałów.

Elementy do rozkrojów (nestingów) importuje się z rysunków dxf lub dwg. Można także importować pliki w innych formatach. Opcjonalne translatory pozwalają na wczytanie kodów NC (ISO, ESSI i innych) i odtworzenie zarysu wycinanych elementów. Specjalny moduł Lantek Flex3D umożliwia automatyczne przenoszenie do bazy Lantek rozwinięć z systemów CAD 3D, bez potrzeby tworzenia rysunków dxf. Elementy do cięcia można też narysować we wbudowanym w program prostym module CAD 2D.

Wbudowany moduł CAD 2D umożliwia narzucenie technologii cięcia, wpaleń i wyjść, kolejności cięcia poszczególnych krawędzi, a także wstawiania pętli, mostków i mikromostków. Można też oznaczyć krawędzie tylko do znakowania lub wskazać krawędzie, które nie mają być cięte. W module CAD definiuje się także sposób fazowania krawędzi.

Po przejściu do modułu restingi Lantek automatycznie sortuje elementy według maszyn, gatunku materiału oraz grubości blachy. Moduł nestingu umożliwia ręczne, półautomatyczne lub automatyczne rozłożenie elementów na arkuszach blachy. Moduł ma kilka poziomów optymalizacji zarówno rozłożenia samych elementów, jak i narzuconej obróbki. Może na przykład optymalizować szybkie ruchy narzędzia, ustawiając wpalenia do elementów blisko wyjść z poprzednich elementów. Generuje też linię ciecia odpadu na bazie ustawień użytkownika.

Po zatwierdzeniu nestinu Lantek automatycznie generuje kod NC oraz kartę technologiczną. Aktualizuje także bazę arkuszy, odejmując a bazy wykorzystane arkusze i dodając do niej odpady użytkowe. Lantek oblicza także czas i koszt obróbki.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj cykliczne informacje o naszych webinarach, konferencjach, wydarzeniach, warsztatach, konkursach itp.

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.