SOLID EDGE

Technical Publications

Solid Edge Technical Publications w skuteczny i łatwy sposób wspomaga tworzenie dokumentacji produkcyjnej, instalacyjnej, oraz serwisowej. Dzięki wbudowanym funkcjom dokumentacja jest łatwa zarówno dla osoby tworzącej, jak i prosta, oraz czytelna dla odbiorcy. Narzędzie standardowo pozwala na aktualizację instrukcji, katalogów, oraz dokumentów zarówno w zakresie opisu i grafik 2D jak i reprezentacji przestrzennych 3D. Rozwiązania Solid Edge Technical Publications są płynnie zintegrowane z oprogramowaniem Solid Edge, co pozwala na bezpośrednią pracę z częściami i złożeniami Solid Edge i eliminuje konieczność konwertowania plików CAD do innego formatu.

Przykład interaktywnej strony zapisanej w HTML5, pozwala wybrać poszczególne części z tabeli lub złożenia

Zdj. 1 Przykład interaktywnej strony zapisanej w HTML5, pozwala wybrać poszczególne części z tabeli lub złożenia.

Oprogramowanie zawiera kreator instrukcji, który można wykorzystać do automatycznego tworzenia przedstawionych krok po kroku procesów w oparciu o widoki rozstrzelone. Kreator ustawia punkt widoku i ukrywa lub wybiera odpowiednie informacje, biorąc pod uwagę kolejne kroki lub listy części. Można go wykorzystać w połączeniu z inteligentnymi szablonami, aby stworzyć dwuetapowy proces i szybko rozszerzyć dokument o dodatkowe strony. Te szablony pozwalają użytkownikowi tworzyć także wielostronicowe dokumenty na podstawie ilustracji, list części oraz konfiguracji. Dodatkowo rozwiązania Solid Edge upraszczają pracę z dużymi modelami dzięki organizowaniu ich w podzbiory. Narzędzia wyboru pozwalają na zorganizowanie grup części i podzłożeń w formie nazwanych zespołów, dzięki czemu można łatwiej i szybciej wybierać, wyświetlać lub ukrywać różne części jednocześnie. Funkcje te, w połączeniu z możliwością importu wielu plików 3D CAD do jednego dokumentu, zapewniają wydajny i optymalny proces tworzenia publikacji.

Solid Edge Technical Publications składa się z dwóch modułów Solid Edge Illustrations oraz Solid Edge 3D Publishing.

Solid Edge Illustrations

Jest to szereg narzędzi 3D do tworzenia ilustracji oraz animowanych instrukcji, takich jak rozstrzelenia przedstawione poniżej. Solid Edge Illustrations umożliwia również zapisywanie grafiki rastrowej i wektorowej, a także opartych na szablonach plików 3D PDF i HTML5.

Ilustracja stworzona w Solid Edge Illustrations

Zdj. 2 Ilustracja stworzona w Solid Edge Illustrations.

Rozstrzelenie w Solid Edge Ilustrations, które można użyć do stworzenia animacji

Zdj. 3 Rozstrzelenie w Solid Edge Ilustrations, które można użyć do stworzenia animacji.

Solid Edge 3D Publishing

To zestaw produktów, który zawiera również moduł Solid Edge Illustrations i jest niezbędny podczas tworzenia dokumentacji technicznej. Wykorzystując Solid Edge 3D Publishing, można łączyć ilustracje 3D i projekty stron, aby tworzyć dokumenty wielostronnicowe. Dokumenty zachowują interaktywne opcje 3D nawet po zapisaniu w formacie PDF lub HTML. Interaktywne dokumenty 3D są łatwe w nawigacji dzięki standardowym przyciskom, tabelom oraz karuzeli miniaturek. Pliki można również wydrukować lub opublikować w statycznym formacie PDF z osadzonymi obrazami w wysokiej rozdzielczości lub w formie wektorowych grafik 3D.

Przykładowa strona instrukcji stworzona przy pomocy wbudowanych szablonów.

Zdj. 4 Przykładowa strona instrukcji stworzona przy pomocy wbudowanych szablonów.

Tabela przedstawiająca różnice między Solid Edge Illustrations i Solid Edge 3D Publishing

Zdj. 5 Tabela przedstawiająca różnice między Solid Edge Illustrations i Solid Edge 3D Publishing.

Możliwa jest również integracja z oprogramowaniem Teamcenter PLM. Otwieraj, zapisuj, wczytuj i pobieraj najnowsze wersje swoich danych projektowych i wykonuj inne czynności związane z zarządzaniem danymi bezpośrednio z poziomu klienta Teamcenter. Integracja Teamcenter z Solid Edge Technical Publications pozwala na bezpośredni dostęp do danych projektowych, co gwarantuje, że konstruktorzy zawsze pracują z odpowiednimi informacjami.

Dostępny jako dodatek moduł Solid Edge XLIFF Language Translation umożliwia import/eksport plików gotowych do tłumaczenia z Solid Edge 3D Publishing oraz Solid Edge Illustrations. Ten ściśle zintegrowany z interfejsem oprogramowania Solid Edge moduł eksportuje plik ZIP, który zawiera pliki XLIFF oraz RTF. XLIFF, czyli standardowy dla branży format tłumaczeniowy oparty na XML, jest kompatybilny z najczęściej używanym oprogramowaniem tłumaczeniowym i ułatwia proces lokalizacji. Sformatowany tekst, na przykład pola tekstowe z 3D Publishing, jest eksportowany do formatu RTF, tak aby formatowanie można było zachować lub zmienić podczas tłumaczenia.

Telefon

58 782 02 80

Dział techniczny

58 772 74 64

E-mail

biuro@cador.pl